Barcelona to sposób na udane wakacje!

Barcelona podróż

Ludzie, kochający turystykę często zadają sobie pytanie, dokąd jeszcze mogliby pojechać, żeby czas nie okazał się straconym, a wspomnienia utrzymały się w pamięci na długo; żeby połączyć przyjemne z pożytecznym – dowiedzieć się ciekawych rzeczy o mieście swoich wakacji, a jednocześnie wypocząć i zaliczyć jak najwięcej atrakcji. Odpowiedź jest jedna: trzeba dobrze wybrać.

Idealnym sposobem na niezapomniane wakacje, których dni będą po brzegi wypełnione atrakcjami jest Barcelona – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Miasto to uchodzi za jedno z wiodących centrów turystycznych w Europie (www.lot.com/pl/pl) – rocznie odwiedza ją kilka milionów turystów i zdecydowanie zajmuje wysoką pozycję w rankingach najchętniej i najczęściej odwiedzanych miast świata. Co warto w niej zobaczyć?

Barcelona obfituje w zabytki, na pewno więc miłośnicy zwiedzania staną przed nie lada wyzwaniem, jeśli zechcą obejrzeć absolutnie wszystko. W pierwszej kolejności warto jednak zwrócić uwagę na  jeden z symboli Barcelony – Sagrada Familia, czyli secesyjny kościół z XIX wieku, będącym jednym z najwyższych kościołów świata. Idąc tropem architektury tuż niedaleko można zobaczyć Sant Paul, czyli Szpital Świętego Pawła. Obydwa budynki wywierają na każdym, kto stanie u ich stóp niesamowite wrażenie, ich architektura bowiem jest wprost zadziwiająca.

Jeszcze więcej atrakcji

Barcelona zwiedzanieCamp Nou, czyli stadion piłkarski w Barcelonie w Hiszpanii, miejsce, którego turyści, a szczególnie turyści płci męskiej nie mogą pominąć: tu bowiem rozgrywają się mecze FC Barcelony. Prawdopodobnie często stadion ten staje się jedną z przyczyn wyboru celu podróży, a także z pewnością często bywa odwiedzany przez cudzoziemców w pierwszej kolejności spośród wszystkich innych atrakcji.

Nie można również zapomnieć o Pomniku Kolumba, najwyższym posągu w mieście (60m). Znajduje się na placu Portal de la Pau obok Starego Portu i to od niego rozpoczyna się La Rambla, czyli najsłynniejszy deptak Barcelony. Po wjeździe na szczyt rozciąga się przed turystami panorama miasta tak efektowna, że posąg ten jest uznawany za jeden z najlepszych punktów widokowych w mieście.

Oprócz tego jest ogrom innych miejsc godnych polecenia, Barcelona ma naprawdę wiele do zaoferowania!

W Barcelonie odbywa się mnóstwo festiwali i imprez, które swoją pozytywną energią zarażą każdego, można również zwyczajnie zrelaksować się na plaży Morza Śródziemnego, tak więc każdy tutaj z pewnością odnajdzie coś dla siebie.