Ciekawe połączenia lotnicze z Warszawy

paris-498374_640

Francja, kraj lawendy, pięknych prowincji, elegancji i miłości. Dla wielu osób doskonałe miejsce na wakacje, podczas których można wypocząć, poznać inną kulturę i mile się zaskoczyć nieznanymi miasteczkami. Trzeba jednak przyznać, że spośród piękna całej Francji to Paryż jest najczęściej wybierany. Określany miastem miłości w ciągu roku gości najwięcej turystów spośród różnych miast całego świata. Co jest w nim takiego magicznego? Odpowiedź na to pytanie pojawia się sama w momencie, gdy po raz pierwszy przechadzamy się jego uliczkami. To miasto potrafi oczarować. Nie sposób się mu oprzeć, a po pierwszej wizycie chcemy tam wrócić już następnego dnia.


Wycieczka do Paryża jest naprawdę wspaniałym przeżyciem. Organizując ją samodzielnie warto rozsądnie zastanowić się nad ilością dni, jakie chcemy tam spędzić. To miasto, w przeciwieństwie pyramid-1049992_640do Londynu czy Berlina nie żyje w tak szybkim tempie, a przynajmniej tego nie widać. Kiedy najlepiej się tam wybrać? Oczywiście poza sezonem, choć ciężko mówić o takim okresie w przypadku Paryża. Wówczas unikniemy strasznie zatłoczonych ulic i kolejek bez końca. Loty na linii Warszawa Paryż (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-paryza) dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, a centralne lotnisko francuskiej stolicy ma wygodne połączenie z centrum miasta. Warto więc obserwować pojawiające się okazje i gdy tylko pojawią się korzystne ceny zakupić lot. W Paryżu warto poświęcić czas na kluczowe zabytki takie jak Notre Dame czy Luwr, ale aby poznać miasto dobrze jest udać się do dzielnicy łacińskiej czy uniwersyteckiej. Mimo, że wciąż pojawia się tam mnóstwo turystów atmosfera tych miejsc jest zupełnie inna. Możemy doświadczyć prawdziwego, paryskiego życia, które zaczyna się kawą i croissantem, a kończy lampką czerwonego wina do lekkiej kolacji. Skupiając się na kwestiach organizacyjnych warto sprawdzić dokładnie lokalizację naszego hotelu – ilość stref i ich rozproszenie w mieście potrafi zmylić. Kupując lot na linii Warszawa Paryż dobrze jest od razu sprawdzić połączenie z lotniska, na którym lądujemy. Dzięki temu szybciej dostaniemy się do centrum i rozpoczniemy zwiedzanie.
Nie da się ukryć, że stolica Francji jest czarująca i każdy powinien ją zobaczyć. Dla wielu osób jest najpiękniejszym miastem, dla innych pełnym kiczu. Przekonać się o tym można dopiero podczas pobytu. Nie warto się wahać gdy pojawi się okazyjny lot – dzięki temu możemy przeżyć jeden z przyjemniejszych momentów w naszym życiu i zrozumieć słynny paryski szyk i styl życia.