Co czeka na nas w Brukseli?

city-1134141_640

Szukając pomysłów na krótki i ciekawy wypad gdzieś za granicę, warto pomyśleć o Brukseli. To jedno z takich miast, o których słyszy się na okrągło. Może więc warto odwiedzić to znane miejsce.

Bruksela jest stolicą Belgii, jednak instytucje, jakie się w niej znajdują, decydują o czymś więcej niż tylko losach tego kraju. To właśnie w tym mieście ma swoją siedzibę Unia Europejska czy NATO. Już te dwie instytucje pełnią ogromnie ważną funkcję w kontekście całej Europy. Dlatego właśnie o Brukseli możemy często usłyszeć. Pewnie nie każdy wie, że miasto dzieli się Brukselę dolną i górną, które diametralnie się od siebie różnią. Chcąc poznać pełną uroku, historycznej zabudowy, krętych uliczek i urokliwych placów Brukselę, musimy udać się do jej części dolnej. Tam można poczuć przeszłość tego miasta. Natomiast górna część jest bardziej nowoczesna, kipi przepychem i bogactwem. Jeśli szukamy luksusowych hoteli, to właśnie w tym miejscu możemy znaleźć kilka naprawdę niesamowitych, lecz te bardzo drogich. Tu też znajdują się różne placówki dyplomatyczne. Możemy natrafić na wiele monumentalnych budowli, jakie robią naprawdę piorunujące wrażenie. Warto odwiedzić jedno, jak i drugie miejsce, by zobaczyć tę niesamowitą różnicę.

dresden-1055063_640Obecnie loty Warszawa Bruksela można już kupić za całkiem dobrą cenę. Trzeba tylko sprawdzać aktualne oferty i być przygotowanym na kupno. Im jesteśmy bardziej elastyczni, jeśli chodzi o termin, tym mamy większe szanse na jak najniższą cenę. Różnego rodzaju promocji na pewno nie brakuje, dlatego prędzej czy później kupimy swój upragniony bilet.

Jeśli chodzi o zabytki, to właśnie w Brukseli znajduje się jeden z najładniejszych europejskich rynków, czyli Grand Palace. Budynkiem zwracającym uwagę jest gotycki Ratusz, jaki jest ozdobą tego miejsca. Warto też odwiedzić na pewno tak zwany Dom Króla, w którym znajduje się Muzeum Miejskie. Nie można też zapomnieć o chyba jednej z największych atrakcji Brukseli, a mianowicie o katedrze świętego Michała i świętej Guduli. To na pewno obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Takim symbolem miasta jest bardzo stara figurka Manneken Pis, czyli chłopca sikającego do fontanny. Jest ona bardzo stara i pochodzi z początków siedemnastego wieku. W związku z różnymi okazjami i świętami przebiera się figurkę w najróżniejsze stroje, których zebrało się już około tysiąca. Wszystkie one są pieczołowicie przechowywane i wystawiane w muzeum.

Bruksela to miasto kosmopolityczne z bogatym życiem nocnym. Na pewno nie sposób się tam nudzić. Oprócz tego jedne z najnowocześniejszych muzeów świata przyciągają też fanów takiego sposobu spędzania czasu. Każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie.