Fascynuje Cię architektura? Leć do Budapesztu

city-194368_640

Weekend w domu to dla Ciebie weekend stracony? Nie tylko Ty tak masz, żyje na świecie całe gro ludzi, którzy w zasadzie żyją od wyjazdu do wyjazdu. Dla wielu z nich nie ma znaczenia czy jest to wyjazd zagraniczny czy wyjazd do nieodległej wioski. Liczy się przede wszystkim sama myśl o podróży, przemieszczaniu oraz poznaniu nowych ludzi.

Jeśli i Ty uwielbiasz podróżować to musisz koniecznie dowiedzieć się dlaczego warto odwiedzić stolicę Węgier. Na samym początku należy zaznaczyć, że Budapeszt to wyjątkowe miejsce i z całą pewnością się w nim zakochasz. Dlatego już teraz możesz zaplanować kilka wypraw do Budapesztu. Jeżeli jesteś rasowym podróżnikiem to nie będziemy musieli przekonywać Cię do tego, iż taką wycieczkę jesteś w stanie zorganizować za naprawdę niewielkie pieniądze. Dzisiaj mamy mnóstwo możliwości, zatem trzeba z nich korzystać, o ile to jeszcze jest możliwe. Musisz wiedzieć, że tanie bad-munstereifel-746924_640loty do Budapesztu naprawdę nietrudno jest znaleźć, zatem możesz spać spokojnie. Najważniejszą informacją jaką musisz posiąść w tej chwili jest fakt, iż port lotniczy Budapest Liszt Ferenc zlokalizowany jest 16 kilometrów od centrum miasta, zatem nie jest to gigantyczna odległość. Opcji dojazdu do serca miasta jest w rzeczy samej kilka, więc będziesz mógł wybrać transport , który najbardziej Ci odpowiada. Naszym zdaniem najlepszą i jednocześnie najkorzystniejszą możliwością jest dojazd autobusem, który odjeżdża niemal co chwilę sprzed głównego terminalu. Dostępny dla klientów jest również pociąg. Z reguły każdy środek lokomocji dojeżdża do stacji metra, skąd już bezpośrednio dostaniemy się na plac główny miasta. Osobom wygodnym polecamy z kolei taksówkę, jednak dla niektórych może okazać się ona zbyt droga.

Warto znaleźć miejsce noclegowe przed przyjazdem do Budapesztu, albowiem w ostatnim czasie wiele osób decyduje się na spędzenie weekendu właśnie tutaj. Nie ma się czemu dziwić, gdyż naprawdę jest to jedno z najbardziej urokliwych, europejskich miasta. Każdy turysta koniecznie musi zobaczyć Parlament, wyspę Małgorzaty oraz Basztę Rybacką. Zachód słońca warto natomiast podziwiać z góry Gellerta z jakiej roztacza się przepiękny widok na całe miasto. Dobrze jest się tutaj zjawić wieczorem, albowiem Budapeszt nocą wygląda bajecznie.

Nie martw się, że nie znajdziesz samolotu, który będzie Ci odpowiadał. Pamiętaj, że tanie loty do Budapesztu pojawiają się niemal przez cały czas, więc w końcu uda Ci się na pewno natrafić na jakąś interesującą ofertę (np https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-budapesztu), która spodoba się Tobie i Twojemu towarzyszowi.