Miasto orientu dążące do europejskości – Stambuł

istanbul-889646_640

Większość ludzi kojarzy Turcję, jako państwo pełne wakacyjnych kurortów i jeden z lepszych kierunków jeśli chodzi o oferty last minute. Piękna pogoda, ekskluzywne hotele w dobrej cenie i bajeczne targi to coś, co możemy poznać podczas takiego wyjazdu. Zupełnie inaczej prezentuje się Turcja, gdy udajemy się do jej dawnej stolicy – Stambułu. Miasto, które tętni życiem niemalże całą dobę, które łączy w sobie nowoczesność i kulturę orientu. Śmiało można stwierdzić, że jest ono doskonałe dla osób, które chcą doświadczyć egzotyki krajów arabskich – pewien przedsmak tego, co można spotkać dalej na Bliskim Wschodzie.
Wycieczka do Stambułu bez dwóch zdań może być jedną z lepszych w naszym życiu. Jest to miejsce przesycone kulturą orientalną, niemniej jednak wyraźnie zauważalne są dążenia do integracji z zachodem. Najbardziej europejskie miasto z całej Azji Mniejszej, będące stykiem wielu kultur. Decydując się na wycieczkę warto sprawdzić, jak prezentują się tanie loty do Stambułu, ponieważ bardzo często pojawiają się promocje, jeśli chodzi o ten kierunek. Często można zorganizować wycieczkę, która, oprócz Stambułu obejmie Ateny (sprawdź bilety: http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-ateny), a nawet Bułgarię i nie będzie kosztowała dużo więcej niż sam lot do Stambułu. Warto o tym pamiętać, jeśli pobyt w Stambule ma trać kilka dni. Jeśli chodzi o tanie loty do Stambułu to pojawiają się one regularnie i śledząc różne portale możemy z łatwością znaleźć korzystne ceny. lisbon-93512_640Wystarczy tylko poświęcić temu trochę czasu. Planując pobyt w dawnej, tureckiej stolicy warto skupić się na kluczowych zabytkach, niemniej jednak ich zwiedzanie zaplanować na możliwie najwcześniejsze godziny. Dzięki temu unikniemy tłumu turystów, który zupełnie zmieni odczucia związane z poznawaniem tego pięknego miasta. Jak w przypadku każdej podróży, tak szczególnie jeśli chodzi o Stambuł warto pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Wygodne i lekkie sandały to bardzo ważny element garderoby, jeśli poruszamy się głównie pieszo. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni pamiętać, że Stambuł nie jest nadmorskim kurortem i odpowiednie ubranie jest po prostu konieczne. Uszanowanie kultury miejsca, w którym jesteśmy pozwoli nam zwiedzać je z wielką przyjemnością. Pamiętając o tych kwestiach na pewno doświadczymy wspaniałej podróży.
Nie da się ukryć, że Turcja jest obecnie miejscem kojarzonym głównie z nadmorskimi kurortami i wakacjami all inclusive. Udając się do Stambułu możemy zobaczyć wspaniałe zabytki, poczuć czym naprawdę jest Turcja i poznać piękną kulturę orientu.