Jak nasycić się klimatem Brukseli?

landscape-1641619_640

Pomysły na wyjazd czasem rodzą się w głowie dużo wcześniej, kiedy na przykład oglądamy jakieś piękne zdjęcia na blogach podróżniczych. Czasami również jest tak, że są podyktowane niską ceną biletów lotniczych. Podejmujemy szybko decyzje, by załapać się na świetną promocję. Są jednak również miejsca, o jakich ciągle się słyszy w telewizji czy radiu i wychodzi się z założenie, że po prostu trzeba je choć raz w życiu zobaczyć. Jednym z takich miejsc jest właśnie Bruksela.

Bruksela jest miastem, jakie jest stale obecne w przestrzeni publicznej dlatego, że jest stolicą Unii Europejskiej. Zapada tam wiele ważnych decyzji, jakie mają wpływ na losy nie tylko całej Europy, ale też świata. Swoją siedzibę ma w tym mieście również NATO, ale także wiele znanych instytucji. Jednak Bruksela to również piękne miasto o dużych walorach turystycznych. Dlatego warto wybrać się na wycieczkę w to piękne miejsce. Jednym z punktów obowiązkowych podczas zwiedzania powinien być Wielki Plac, jaki jest punktem centralnym miasta. Można tam zaobserwować ,jak tętni życiem praktycznie o każdej porze dnia czy nocy. To miejsce jest niesamowicie pięknym rynkiem, na jakim można podziwiać wyjątkową zabytkową zabudowę. Okalające plac kamienice stwarzają niesamowite wrażenie. Punktem centralnym rynku jest ratusz z wysoką wieżą, jaka widoczna jest z wielu miejsc w mieście. Warto też poszwendać się po uroczych, wąskich uliczkach odchodzących od rynku, by poczuć klimat tego miejsca jeszcze bardziej.
more-1568567_640
Kolejnym wyjątkowym miejsce jest zabytkowy pasaż handlowy Galerie Royales Saint-Hubert. Nie sposób go porównać z dzisiejszymi galeriami. Pasaż ten powstał w roku 1847, a znajdują się w nim kawiarnie i różne ciekawe sklepiki. Miejsce jest zadaszone pięknym przeszklonym dachem i można spokojnie spędzić tam czas nawet w brzydką pogodę. Warto przysiąść na chwilę i napić się kawy w tak wyjątkowym miejscu. Nie zapomnijmy spróbować różnych wspaniałych słodyczy. W Brukseli znajdziemy sporo małych sklepików czy cukierni oferujących całą masę łakoci. Zapomnijmy, choć w jednym dniu o diecie i dajmy skusić się na pyszności, które bardzo kojarzą się z Brukselą. Jeszcze jedną charakterystyczną rzecz w Brukseli, jaką spotkamy wielu miejscach jest rzeźba sikającego chłopca zwana Manneken Pis. To osobliwa atrakcja, jaka jednym przypada do gustu, a innym po prostu nie. Jednak z pewnością jest to coś ciekawego.

Bruksela jest miejscem, w jakim można spędzić wiele czasu, szczególnie gdy chcemy zwiedzić parę muzeów, których tu nie brakuje. Jednak pozwólmy sobie na zmniejszenie trochę tempa zwiedzania i po prostu powłóczmy się po mieście. Na pewno zobaczymy, jak kręci się tutaj miejskie życie i wsiąkniemy w tutejszy klimat, bo rzeczywiście jest on bardzo wciągający.