Jak nasycić się klimatem Brukseli?

landscape-1641619_640

Pomysły na wyjazd czasem rodzą się w głowie dużo wcześniej, kiedy na przykład oglądamy jakieś piękne zdjęcia na blogach podróżniczych. Czasami również jest tak, że są podyktowane niską ceną biletów lotniczych (np https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-brukseli). Podejmujemy szybko decyzje, by załapać się na świetną promocję. Są jednak również miejsca, o jakich ciągle się słyszy w telewizji czy radiu i wychodzi się z założenie, że po prostu trzeba je choć raz w życiu zobaczyć. Jednym z takich miejsc jest właśnie Bruksela.

Bruksela jest miastem, jakie jest stale obecne w przestrzeni publicznej dlatego, że jest stolicą Unii Europejskiej. Zapada tam wiele ważnych decyzji, jakie mają wpływ na losy nie tylko całej Europy, ale też świata. Swoją siedzibę ma w tym mieście również NATO, ale także wiele znanych instytucji. Jednak Bruksela to również piękne miasto o dużych walorach turystycznych. Dlatego warto wybrać się na wycieczkę w to piękne miejsce. Jednym z punktów obowiązkowych podczas zwiedzania powinien być Wielki Plac, jaki jest punktem centralnym miasta. Można tam zaobserwować ,jak tętni życiem praktycznie o każdej porze dnia czy nocy. To miejsce jest niesamowicie pięknym rynkiem, na jakim można podziwiać wyjątkową zabytkową zabudowę. Okalające plac kamienice stwarzają niesamowite wrażenie. Punktem centralnym rynku jest ratusz z wysoką wieżą, jaka widoczna jest z wielu miejsc w mieście. Warto też poszwendać się po uroczych, wąskich uliczkach odchodzących od rynku, by poczuć klimat tego miejsca jeszcze bardziej.
more-1568567_640
Kolejnym wyjątkowym miejsce jest zabytkowy pasaż handlowy Galerie Royales Saint-Hubert. Nie sposób go porównać z dzisiejszymi galeriami. Pasaż ten powstał w roku 1847, a znajdują się w nim kawiarnie i różne ciekawe sklepiki. Miejsce jest zadaszone pięknym przeszklonym dachem i można spokojnie spędzić tam czas nawet w brzydką pogodę. Warto przysiąść na chwilę i napić się kawy w tak wyjątkowym miejscu. Nie zapomnijmy spróbować różnych wspaniałych słodyczy. W Brukseli znajdziemy sporo małych sklepików czy cukierni oferujących całą masę łakoci. Zapomnijmy, choć w jednym dniu o diecie i dajmy skusić się na pyszności, które bardzo kojarzą się z Brukselą. Jeszcze jedną charakterystyczną rzecz w Brukseli, jaką spotkamy wielu miejscach jest rzeźba sikającego chłopca zwana Manneken Pis. To osobliwa atrakcja, jaka jednym przypada do gustu, a innym po prostu nie. Jednak z pewnością jest to coś ciekawego.

Bruksela jest miejscem, w jakim można spędzić wiele czasu, szczególnie gdy chcemy zwiedzić parę muzeów, których tu nie brakuje. Jednak pozwólmy sobie na zmniejszenie trochę tempa zwiedzania i po prostu powłóczmy się po mieście. Na pewno zobaczymy, jak kręci się tutaj miejskie życie i wsiąkniemy w tutejszy klimat, bo rzeczywiście jest on bardzo wciągający.