Nowy Jork – na dachu świata

Nowy Jork

Nowy Jork to metropolia znana każdemu człowiekowi. Wymarzony cel turystyczny wielu podróżnych. Obowiązkowy punkt na mapie globtroterów. Niezmiennie kojarzy się z imponującymi drapaczami chmur, zwartą zabudową ulic, do których wydaje się nie docierać słońce i z zieloną wyspą Central parku.

Kto odwiedza Nowy Jork, chce spojrzeć na miasto z góry. Skąd najlepiej to zrobić?

Spojrzeć na Nowy Jork

Nowy Jork jest tętniącą życiem wielokulturową, barwną metropolią, która nigdy nie zasypia. Strzeliste drapacze chmur, wszechobecne żółte taksówki i feeria barwnych świateł – właśnie z tym kojarzy się zazwyczaj. Rozciągające się po horyzont miasto jest niezwykle zróżnicowane pod względem geograficznym i architektonicznym. Manhattan to naturalnie najwyższe budowle, skąd Nowy Jork 2roztacza się zapierający dech widok na wszystkie strony świata. Na położone w dole ulice i dzielnice, na rzekę i zatokę, na zamglone zielone tereny gdzieś w oddali. Jednak aby podziwiać tak wspaniałą panoramę, trzeba wybrać odpowiedni punkt widokowy. Większość jest płatna, a przyjemność nie kosztuje mało, więc warto wybrać najlepsze miejsce.

Empire State Building

Punkt widokowy na na Empire State Building zalicza się do najpopularniejszych wśród turystów, ponieważ już sama wizyta w tym słynnym budynku jest wielkim przeżyciem. Po dokonaniu opłaty, która zalicza się do najwyższych za korzystanie z tarasów widokowych, można wjechać na 86 lub 102 piętro. Na górę można wjeżdżać także późnym wieczorem, więc można podziwiać Nowy Jork nocą.

Top of the Rock na szczycie Rockefeller Center

Top of the Rock znajdujący się na szczycie Rockefeller Center zapewnia znakomity widok na położony poniżej Central Park. To z pewnością najsłynniejszy park świata, zajmujący ponad trzy kilometry kwadratowe. To zielona oaza mieszkańców Manhattanu, gdzie poszukują orzeźwienia, relaksu i rozrywki. Ciekawostką dla turystów z Polski jest obecność w Central Parku pomnika Władysława Jagiełły. Z Top of the Rock świetnie widać też Empire State Building.

One World Observatory

One World Observatory będzie świetnym wyborem w przypadku, gdy chce się zyskać widok na rzekę Hudson i most Brookliński, ale z racji że jest cały oszklony, nie sprzyja fotografowaniu.

Nowy Jork u stóp? Dzięki przedstawionym punktom widokowym jest to jak najbardziej możliwe. Z tej wysokości miasto wydaje się być futurystyczną układanką z klocków Lego, ale równocześnie zapiera dech w piersi swoim ogromem, różnorodnością, dynamiką pulsujących świateł i poruszających się w dole pojazdów. To po prostu trzeba zobaczyć!