Polujesz na lot do Londynu?

travel-1209515_640

Wiele osób twierdzi, że nigdzie nie ma lepiej, niż w domu. Nie ulega wątpliwości, że mają oni poniekąd rację, jednakże nie możemy zamknąć się w naszym gniazdku, ponieważ na świecie jest naprawdę wiele miejsc, które każdy z nas powinien w swoim życiu zobaczyć.

Nie da się ukryć, że niektórym nie będzie dane zwiedzić dużej ilości zagranicznych państw, ponieważ nie będzie ich na to stać. Na szczęście są jednak miejsca do których możemy polecieć za grosze. Jednym z takich krajów jest Anglia, gdzie każdego dnia lata co najmniej kilka samolotów z różnych lotnisk w naszym kraju. Kupując bilety na gorący okres, jak na przykład na Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy Sylwester nie mamy co liczyć na jakiekolwiek promocje, gdyż w tym czasie mnóstwo osób decyduje się na podróż. Jednakże Londyn loty może znaleźć w atrakcyjnych cenach w innych terminach. Najtańsze bilety uda nam się złapać w najmniej ciekawych miesiącach, czyli w listopadzie czy kwietniu. W takim okresie niewiele osób chce podróżować, gdyż obawiają się, iż spotkają się z typową pogodą dla tego regionu. Nikt z nas przecież nie lubi zwiedzać w deszczu i chłodzie. Niestety kupując bilety z dużym wyprzedzeniem nigdy nie przewidzimy w stu procentach jaka będzie pogoda. Musimy pozytywnie myśleć, yosemite-1590012_640albowiem w innym wypadku nigdzie nie ruszymy się z naszego domu. Przed rozpoczęciem poszukiwań wymarzonego biletu musimy zdać sobie sprawę z kilku elementarnych rzeczy, o ile rzecz jasna nie chcemy mieć później żadnych przykrych niespodzianek. Po pierwsze najtańsze Londyn loty samolotowe są na najbardziej odległe lotniska. Nie powinno nas to specjalnie zrażać, albowiem wielu przewoźników proponuje od razu przy zakupie biletu na samolot zakup biletu na autokar. Musimy zdecydować się na taką opcję, gdyż wyjdzie nas to o wiele taniej. Kolejną kwestią z jaką musimy się zmierzyć jest zapakowanie się do małego, podręcznego bagażu. W podstawowej opcji nie ma bagażu rejestrowanego, zatem będziemy musieli zmieścić się do małej walizki, bądź plecaka, jakiego waga nie przekroczy 10 kilogramów. Teraz może nam się to wydawać niewykonalne, jednak ograniczając rzeczy do minimum na pewno uda nam się jakimś cudem zmieścić. Ostatnią rzeczą jest odpowiedni plan wycieczki, gdyż miejsc w Londynie wartych uwagi jest naprawdę mnóstwo. Jeśli mamy miesiąc czasu to możemy poświęcić sporo czasu na zwiedzanie pojedynczych obiektów, w innym wypadku musimy skrupulatnie się przygotować, tak aby w kilka dni poczuć smak tego miasta.

Nie zastanawiaj się nad plusami i minusami wyjazdu. Pakuj plecak i już dzisiaj postaw na przygodę – pamiętaj o tym, że wszystko na pewno uda się jakoś załatwić.