Poznań – miasto niezapomnianych doznań!

Poznań

Dla ludzi, którzy lubią podróżować do większych miast i przyjemnie spędzać czas Poznań będzie idealnym pomysłem. Miasto leżące nad Wartą w środkowo-zachodniej Polsce z pewnością urzeknie każdego. Turystów zachwyca tutejszy rynek z kolorowymi kamienicami o ozdobnych fasadach i wąskimi uliczkami, z mnóstwem kafejek i restauracji. Jest jednym z miejsc, dzięki którym nikt nie wyjeżdża stąd obojętny i każdy chętnie wraca do stolicy Wielkopolski.

Co zobaczyć?

Będąc w Poznaniu warto zwrócić uwagę na Ostrów Tumski, najstarszą część miasta. Znajdziemy tam ogromną bazylikę archikatedralną, której początki przypadają aż na X wiek. Ponadto w mieście znajdują się zamki, z których jeden został wykorzystany na stworzenie w nim Centrum Kultury – życie kulturalne w nim codziennie tętni. Można pójść, obejrzeć ciekawą wystawę, posłuchać kameralnego koncertu czy też zwyczajnie wypić kawę w zamkowej kawiarni.W miejscu dawnej Cytadeli rozciąga się Park Cytadela, na terenie którego znaleźć można muzea i ważne historyczne cmentarze, choć park ten atrakcyjny jest nie tylko ze względów historycznych. Chętnie odwiedzają go również rowerzyści, rolkarze i zwykły spacerujący, lubiący przysiąść na ławce wśród zieleni i dokarmić oswojone wiewiórki.

Duże miasto – dużo zieleni

Zazwyczaj duże miasta kojarzą nam się z hałasem, wysokimi budynkami i szarością. Poznań również do takich miast należy, ale posiada na swoich terenach ogromną jak na miasta o takiej wielkości ilość terenów zielonych. Malownicze parki, skwery i bujna roślinność na osiedlach sprawiają wrażenie świeżości i dzięki nim miasto nie przytłacza swoim rozmiarem i ruchem na ulicach w godzinach szczytu. W wolne popołudnie można udać się do któregoś z wielu parków, nad jezioro maltańskie czy zorganizować wypad do Nowego Zoo, ogrodu botanicznego lub jednego z ośrodków sportowo-rekreacyjnychDo największych atrakcji, a zarazem znaków rozpoznawczych w Poznaniu należy kolos Ratusza, w którym znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania. Jest to najbardziej okazała renesansowa budowla w Wielkopolsce, umiejscowiona oczywiście w sercu Poznania, na starym rynku. To na niej codziennie w południe po hejnale rozpoczyna się przedstawienie i obserwującym wieżę ludziom ukazują się bodące się koziołki.Poznań tętni życiem – znajduje się w nim całą masa klubów, pubów, teatrów, uczelni, kin i galerii, które stwarzają ogrom możliwości każdemu, kto do niego zajrzy – i stałym bywalcom, i jednorazowym turystom.

Szeroką ofertę lotów do Poznania znajdziecie na https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-poznania