Punkt obowiązkowy – Nowy Jork

beach-86991_640

Nowy Jork jest niejako centrum świata. Zamieszkuje go ponad osiem milionów ludzi. Nowy Jork wyznacza trendy, jeśli pojawia się coś nowego w kulturze, modzie czy rozrywce, to możemy być prawie pewni, że pochodzi z tego miasta. To miasto może być bardzo drogie lub dość tanie, można je zwiedzić w 24 godziny, ale trzeba wiedzieć, co najlepiej zobaczyć. W tym przewodniku postaramy się to pokazać.

Pierwszy punkt, w którym prawdopodobnie się znajdziemy to dworzec Grand Central. Chociaż to tylko dworzec, to nie jest on zwykły, to jedna z bardziej popularnych lokalizacji filmowych. Można poczuć się tam jak w jednym ze znanych filmów. Kolejny punkt wycieczki to nowojorska siedziba ONZ. Znajduje się on blisko dworca, bo niecałe 10 minut drogi. Można go zwiedzić, zobaczyć jak wygląda praca w budynku. Kosztuje to tylko 18 dolarów. Roosevelt Island to dość mała wysepka, która znajduje się na East River, bardzo blisko Manhattanu. Sama wysepka nie ma zbyt wielu atrakcji, ale dotarcie tam już tak, bo wjeżdżamy na nią tak zwanym “tramwajem powietrznym”, z którego widok jest przepiękny.

aircraft-1036959_640Kolejny punkt wycieczki to Piąta Aleja. To miejsce, gdzie znajdują się najdroższe sklepy, wiele słynnych salonów znanych projektantów czy restauracje, które są firmowane znanymi nazwiskami gwiazd show-biznesu. W tym miejscu można być pod wrażeniem, ale raczej jak nie lubimy tłumów, to nie pobędziemy tam długo. Czasami jest tak tłoczno, że aż trzeba się przeciskać. Nowy Jork to przede wszystkim Central Park, który gwarantuje, że każdy turysta poczuje się jak w filmie. To w tym właśnie miejscu tworzy się wiele hollywoodzkich produkcji filmowych. Poza tym park jest niesamowity, można tam naprawdę odpocząć. W jego okolicach znajdują się słynne nowojorskie muzea, takie jak Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Sztuki.

Obowiązkowym punktem jest Times Square. Chociaż jest to znienawidzone miejsce przez nowojorczyków (wielkie tłumy cały czas), to trzeba tam się pojawić i poczuć klimat tego miejsca. To bardzo intrygujący plac, ale najlepiej samemu sobie wyrobić zdanie o tym miejscu. Warto też pojawić się w okolicach Wall Street i zobaczyć nowo odbudowany World Center Tower. To teraz najważniejsza atrakcja Dolnego Manhattanu. Jest to wysoka na 541 metrów wieża, świetnie widoczna z każdego punktu na Manhattanie. Jest bardzo dobrym punktem orientacyjnym. Jak będziemy w Nowym Jorku warto zobaczyć właśnie te miejsca. Jeśli się zmobilizujemy, to spokojne zrobimy to w jeden dzień. Pamiętajmy jednak, że jak jesteśmy tam na dłużej, to warto rozłożyć zwiedzanie na kilka dni.

Atrakcyjne cenowo bilety lotnicze do NY znajdzecie na https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-nowego-jorku