Warszawa – co zwiedzać?

Warszawa - panorama nocą

Warszawa to największe miasto w Polsce, a jednocześnie stolica naszego państwa. W związku z powyższym nie wyobrażamy sobie, aby ktoś z Polaków mógł nie zwiedzić tego miasta przynajmniej raz w życiu – jeżeli jeszcze nie byliście w Warszawie, właśnie teraz jest idealny moment na spakowanie plecaka i ruszenie po przygodę (zwłaszcza biorą pod uwagę ofertę lotów)! Kilkudniowy, a nawet po prostu weekendowy wypad do stolicy Polski nie nadweręży bardzo Waszego portfela, a jednocześnie z pewnością pozwoli Wam lepiej zrozumieć historię własnego państwa. Zatem do boju!

Zakwaterowanie w Warszawie

Oczywiście przyjeżdżając do Warszawy musicie się liczyć ze znacznie wyższymi cenami noclegów niż w pozostałych miastach Polski, jednak takie miasta jak na przykład Kraków czy Poznań dzielnie depczą w tej kwestii Warszawie po piętach. Jeżeli dobrze poszukacie albo uda Wam się skorzystać z jakichś ciekawych promocji, nocleg nie będzie kosztował tak wiele. Pamiętajcie jednak, że najlepsze miejsca znikają jak ciepłe bułeczki (zwłaszcza w sezonie wakacyjnym), dlatego im wcześniej zaczniecie planować swoją podróż, tym lepiej dla Waszego portfela.

Zwiedzanie prawej strony Wisły

Prawa strona rzeki, czyli warszawska Praga, z pewnością jest bardzo niedoceniana. Jeżeli jednak chcecie poczuć klimat przedwojennej Warszawy, popodziwiać przepiękne murale na starych kamienicach i zobaczyć, jak wygląda życie nieco mniej zamożnych Warszawiaków – z pewnością musicie się tutaj wybrać. Warszawska Praga ma niesamowity klimat – jeżeli dacie się mu ponieść i zagubicie się w praskich uliczkach, możecie spędzić tutaj cały dzień i nawet nie zauważyć, kiedy tak szybko minie czas. Dla najmłodszych jest bonus – po praskiej stronie Wisły znajduje się fantastyczne ZOO, które na pewno warto odwiedzić. Dla nieco starszych – polecamy muzeum wódki zlokalizowane w starej fabryce wódek Koneser.

Śródmieście i okolice

Warszawa ma oczywiście również swoją nowoczesną stronę – to Śródmieście i okolice. Tam zlokalizowane są praktycznie wszystkie biurowce, wysokie wieżowce mieszkalne oraz najważniejsze budynki. Po tej stronie Wisły zobaczycie Trybunał Konstytucyjny, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki czy odwiedzicie przepiękny park – Łazienki Królewskie. Dla fanów piłki nożnej możemy także polecić zwiedzanie stadionu Legii Warszawa oraz oczywiście stadionu narodowego. Każdego dnia organizowane są tam jakieś atrakcje dla najmłodszych, dlatego z pewnością fantastycznie spędzicie tu czas i będziecie mogli dobrze później wspominać pobyt w Warszawie.